Personalized
Horoscope

মীন ৰাশিফল 2025 (Meen Rashifol 2025)

এই বিশেষ মীন ৰাশিফল 2025 প্ৰৱন্ধটো Mykundi য়ে মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰি উলিয়াইছে। এই ভৱিষ্যতবাণীৰ মাধ্যমেৰে মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে আগন্তুক বৰ্ষ অৰ্থাৎ বৰ্ষ 2025ৰ বাবে তেওঁলোকৰ জীৱনৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰসমূহ যেনে চাকৰি, ব্যৱসায়, প্ৰেম, আৰ্থিক জীৱন তথা স্বাস্থ্য আদিৰ বিষয়ে বিতং তথ্য প্ৰদান কৰিব। কেৱল এয়াই নহয়, এই বৰ্ষটোত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ জীৱনত কি কি পৰিৱৰ্তন দেখা যাব? এই বৰ্ষটো মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে শুভ হ’ব নে অশুভ? এই সকলোবোৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ আপোনাৰ মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025য়ে প্ৰদান কৰিব।

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025

Read in English - Pisces Yearly Horoscope 2025

বৈদিক জ্যোতিষশাস্ত্ৰ অনুসৰি, ৰাশিচক্ৰৰ দ্বাদশ আৰু অন্তিম ৰাশি হৈছে মীন ৰাশি যি জল তত্ত্বৰ ৰাশি। ইয়াৰ অধিপতি দেৱতা হৈছে বৃহস্পতি মহাৰাজ আৰু ইয়াৰ সম্বন্ধ আধ্যাত্মিকতাৰ সৈতে আছে। বৰ্ষ 2025 য়ে আপোনাক কেৰিয়াৰ, প্ৰেম আৰু আৰ্থিক জীৱনত মধ্যমীয়া ফল প্ৰদান কৰিব পাৰে কাৰণ এই বৰ্ষত হ’বলগীয়া শনি আৰু বৃহস্পতি গ্ৰহৰ পৰিবহনক অনুকূল বুলি ক’ব পৰা নাযায়। মে’ 2025 ৰ পিছৰপৰা ছাঁয়া গ্ৰহ ৰাহু দ্বাদশ গৃহত আৰু কেতু ষষ্ঠ গৃহত বিৰাজমান হ’ব। এই দুয়োটা গ্ৰহৰ এই স্থিতিয়ে আপোনাক ইতিবাচক ফল প্ৰদান কৰিব। অৱশ্যে, মে’ৰ পিছত বৃহস্পতি গ্ৰহ আপোনাৰ তুৰ্থ গৃহত স্থিত হ’ব আৰু এই গৃহত বৃহস্পতি গ্ৰহৰ স্থিতিয়ে পৰিয়ালত সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি কিছু চিন্তিত হৈ পৰিব পাৰে। মাৰ্চ 2025 ৰ পিছত শনি দেৱতাই পৰিবহন কৰি আপোনাৰ প্ৰথম গৃহত স্থিত হ’ব। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, আপোনাৰ ব্যয় বৃদ্ধি পাব পাৰে যাৰ বাবে আপুনি হতাশ হ’ব পাৰে।

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে মাৰ্চ 2025 ৰপৰা শনি মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ সোঁৱৰণিৰ প্ৰথম গৃহত স্থিত হ’ব আৰু এনে পৰিস্থিতিত, ই শনি সাড়ে সাতীৰ দ্বিতীয় চৰণ আৰম্ভ কৰিব। এই সময়খিনিত আপুনি যথেষ্ট সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগিব। অৱশ্যে, চতুৰ্থ গৃহত স্থিত ৰাশি স্বামী বৃহস্পতিৰ দৃষ্টিয়ে সাড়ে সাতীৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱৰপৰা আপোনাৰ ৰক্ষা কৰিব।

এই ৰাশিফল সামান্যকৃত ভৱিষ্যতবাণীহে, কিন্তু সোঁৱৰণিৰ আধাৰত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে লাভ কৰিবলগীয়া পৰিণাম কিছু পৃথক হ’ব পাৰে।

এতিয়া আহক আগবাঢ়ি যাওঁ আৰু মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 প্ৰৱন্ধটোৰ মাধ্যমেৰে মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বৰ্ষ 2025 ই কেনেধৰণৰ পৰিৱৰ্তন লৈ আহিব সেই বিষয়ে অৱগত হওঁ।

এষ্ট্ৰোবাৰ্ত্তা : আমাৰ জ্যোতিষীসকলৰ সৈতে ফোনত কথা পাতক আৰু লাভ কৰক জীৱনৰ সকলো সমস্যাৰ সমাধান।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: কেৰিয়াৰ

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 অনুসৰি বৰ্ষ 2025 ত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা প্ৰাপ্ত কৰাটো সহজ নহ’ব কাৰণ ফেব্ৰুৱাৰী 2025 পৰ্য্যন্ত শনি আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত স্থিত হ’ব। অৱশ্যে, মাৰ্চ মাহৰ পিছত ই পৰিবহন কৰি আপোনাৰ প্ৰথম গৃহত স্থিত হ’ব আৰু শনি দেৱতাৰ এই স্থিতিয়ে আপোনাৰ ধৈৰ্য্য পৰীক্ষা ল’ব পাৰে। এই জাতকসকলে কেৰিয়াৰত বাধা আৰু বিলম্বৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে। আপোনালোকৰ কোনো কোনোৱে এই সময়খিনিত নিজৰ কেৰিয়াৰৰ পৰিৱৰ্তন বা বিদেশত চাকৰি কৰিবলৈ যাব পাৰে। মীন ৰাশিৰ জাতকসকলক সন্তুষ্টিৰ অভাৱৰ বাবে চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তন কৰা দেখা যাব।

লাভকাৰী গ্ৰহ বৃহস্পতি বৰ্ষ 2025 ত ভাল স্থিতিত থাকিব কাৰণ এই সময়খিনিত ই চতুৰ্থ গৃহত উপস্থিত হ’ব। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, এই সময়খিনি আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বাবে শুভ হ’ব। মীন ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে কেৰিয়াৰৰ কাৰক গ্ৰহ শনি মহাৰাজ প্ৰতিকূল স্থিতিত থাকিব যি বৰ্ষ 2025 ত আপোনাৰ দ্বাদশ আৰু প্ৰথম গৃহত উপস্থিত হ’ব আৰু আপোনাক সাড়ে সাতীৰ প্ৰভাৱ প্ৰদান কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, আপুনি কেৰিয়াৰৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰতিটো খোজ ভাবি-চিন্তি দিব লাগিব কাৰণ 13 জুলাই 2025 ৰপৰা 28 নৱেম্বৰ 2025 পৰ্য্যন্ত শনি দেৱতা পশ্চাদগামী অৱস্থাত থাকিব। এই সময়খিনিক আপোনাৰ কেৰিয়াৰৰ বাবে অনুকূল বুলি ক’ব পৰা নাযায়। যদিহে আপুনি ব্যৱসায় কৰে তেনেহ’লে আপুনি কঠিন পৰিস্থিতিৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: আৰ্থিক জীৱন

বৰ্ষ 2025 আৰ্থিক দৃষ্টিকোণৰপৰা মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে জটিল হ’ব পাৰে কাৰণ এই সময়খিনিত আপোনাৰ ব্যয় প্ৰতিদিনে বৃদ্ধি পাব পাৰে।

মীন ৰাশিফল 2025 অনুসৰি শনি গ্ৰহ আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত স্থিত হোৱাৰ ফলস্বৰূপে আপুনি এনেধৰণৰ পৰিস্থিতিৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে। কিন্তু, মাৰ্চ 2025 ৰ পিছত হ’বলগীয়া শনি দেৱতাৰ পৰিবহন আপোনাৰ প্ৰথম গৃহত হ’ব। ছাঁয়া গ্ৰহ ৰাহু আৰু কেতু আপোনাৰ দ্বাদশ আৰু ষষ্ঠ গৃহত স্থিত হ’ব আৰু এনে পৰিস্থিতিত, ই আপোনাক আৰ্থিক জীৱনত ইতিবাচক ফল প্ৰদান কৰিব।

দ্বাদশ গৃহত ৰাহুৰ উপস্থিতিয়ে আপোনাক অপ্ৰত্যাশিতভাৱে ধন আৰু লাভ দুয়োটাই প্ৰদান কৰিব। বৃহস্পতি গ্ৰহ এপ্ৰিল মাহ পৰ্য্যন্ত আপোনাৰ তৃতীয় গৃহত স্থিত হ’ব আৰু ই আপোনাৰ উপাৰ্জিত ধন খৰচ কৰাই পেলাব পাৰে। কিন্তু, মে’ৰ পিছত হ’বলগীয়া বৃহস্পতি মহাৰাজৰ পৰিবহন আপোনাৰ চতুৰ্থ গৃহত হ’ব যাৰ ফলস্বৰূপে ধনৰ প্ৰৱাহ সুগম হ’ব।

যদিহে আপোনাৰ নিজা ব্যৱসায় আছে তেনেহ’লে আপুনি লাভ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব কিন্তু আপুনি সেয়া সঞ্চয় কৰিব নোৱাৰিব। লগতে, আপুনি হানিৰ সম্মুখীন হ’বলগীয়া নহয়।

আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ জীৱনসঙ্গীৰ নামৰদ্বাৰ কিমান গুণ মিলে? জানিবৰ বাবে এতিয়াই ক্লিক্ কৰক, নামৰপৰা গুণ মিলন

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: শৈক্ষিক জীৱন

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে বৰ্ষ 2025ত শিক্ষাৰ দৃষ্টিকোণৰপৰা মীন ৰাশিৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে সমস্যা আৰু প্ৰত্যাহ্বানৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে। এনো হোৱাৰ কাৰণ হৈছে ফেব্ৰুৱাৰী 2025 পৰ্য্যন্ত শনি আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত স্থিত হ’ব আৰু গোটেই বৰ্ষ জুৰি আপোনাক সাড়ে সাতীৰ প্ৰভাৱ প্ৰদান কৰিব। অৱশ্যে, মাৰ্চ 2025 ৰ পিছত ই আপোনাৰ প্ৰথম গৃহ/লগ্ন গৃহত পৰিবহন কৰিব। এপ্ৰিল 2025 পৰ্য্যন্ত বৃহস্পতি গ্ৰহ অশুভ পৰিস্থিতিত থাকিব আৰু ইয়াৰ পিছত মে’ মাহত চতুৰ্থ গৃহত প্ৰৱেশ কৰিব। এই সময়খিনিত বৃহস্পতি দেৱতাই শিক্ষাৰ কাৰক গ্ৰহৰ ৰূপত আপোনাক পঢ়া-শুনাৰ ক্ষেত্ৰত ইতিবাচক ফল প্ৰদান কৰিব পাৰে। কিন্তু মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 অনুসৰি মাৰ্চৰ পিছক শনি গ্ৰহ আপোনাৰ প্ৰথম গৃহত স্থিত হৈ শিক্ষাত বিকাশৰ গতিক কিছু মন্থৰ কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ একাগ্ৰতাৰ ক্ষমতা দুৰ্বল কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ৰাহু আপোনাৰ দ্বাদশ গৃহত স্থিত হৈ আপোনাক বিচলিত কৰি তুলিব পাৰে আৰু এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাৰ একাগ্ৰতাৰ অভাৱ হোৱা দেখা যাব পাৰে অথবা আপুনি যি পঢ়ে সেয়া পাহৰি যাব পাৰে।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: পাৰিবাৰিক জীৱন

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে বৰ্ষ 2025 ত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ পাৰিবাৰিক জীৱন সুখময় হৈ নথকাৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু এনে পৰিস্থিতিত, ঘৰ-পৰিয়ালত আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকল সৈতে উচ্চ মূল্যবোধ বৰ্ত্তাই ৰখাত জটিলতাৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে। বৰ্ষ 2025 ত শনি দ্বাদশ আৰু প্ৰথম গৃহত অশুভ স্থিতিত থাকিব আৰু আপোনাক শনি সাড়ে সাতীৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱ প্ৰদান কৰিব পাৰে। মীন ৰাশিফল 2025 অনুসৰি বৃহস্পতি এই বৰ্ষত আপোনাৰ তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ গৃহত অশুভ স্থিতিত থাকিব। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাক পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে ভুল বুজিব পাৰে যাৰ ফলত ঘৰৰ শান্তি ভংগ হ’ব পাৰে। মে’ 2025 ৰ পিছত আপুনি পৰিয়ালৰ সৈতে স্থান পৰিৱৰ্তনৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে।

আজি জোন কেতিয়া ওলাব? এয়া জানিবৰ বাবে ক্লিক্ কৰক।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: প্ৰেম আৰু বৈবাহিক জীৱন

মীন ৰাশিফল 2025 অনুসৰি বৰ্ষ 2025 মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ প্ৰেম আৰু বৈবাহিক জীৱনৰ বাবে মধ্যমীয়া হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছে কাৰণ প্ৰধান গ্ৰহৰ ৰূপত শনি আৰু বৃহস্পতি গ্ৰহ নেতিবাচক স্থিতিত থাকিব। যদিহে আপুনি কাৰোবাক ভাল পায় তেনেহ’লে এতিয়া সম্পৰ্কলৈ অহাটো পৰিহাৰ কৰক আৰু কিছুদিনলৈ ইয়াক পিছুৱাই দিয়ক। যদিহে আপুনি বিবাহ কৰিব বিচাৰে তেনেহ’লে বৰ্ষ 2025 ক প্ৰেম আৰু বিবাহৰ দৃষ্টিকোণৰপৰা ভাল বুলি ক’ব পৰা নাযায়। এনে পৰিস্থিতিত, আপোনাক বিবাহপাশত নোসোমাবলৈ পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰা হৈছে কিয়নো এই সময়ছোৱা শুভ নহয়। অৱশ্যে, লাভকাৰী গ্ৰহ হিচাপে বৃহস্পতি গ্ৰহ আপোনাৰ চতুৰ্থ গৃহত স্থিত হ’ব আৰু এই স্থিতিক বিবাহৰ বাবে অনুকূল বুলি ক’ব পৰা নাযায়। যদিহে আপুনি বৰ্ষ 2025 ত বিবাহ-বন্ধনত বান্ধ খায় তেনেহ’লে আপুনি সম্পৰ্কত আৱেগিক সমস্যাৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে বাৰ্ষিক ৰাশিফল: স্বাস্থ্য

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে বৰ্ষ 2025 ত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত উত্থান-পতনৰ সম্মুখীন হ’ব পাৰে। এই সময়খিনিত আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধক ক্ষমতা দুৰ্বল হ’ব পাৰে যাৰ বাবে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি হ’ব পাৰে। মীন ৰাশিফল 2025 য়ে প্ৰকাশ কৰিছে যে এই গোটেই বৰ্ষটোত শনি আৰু বৃহস্পতি প্ৰতিকূল অৱস্থাত থাকিব আৰু ইয়াৰ ফলস্বৰূপে আপোনাৰ ভৰি আৰু কঁকালৰ বিষ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত আপোনাক স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকিবৰ বাবে নিয়মিতভাৱে যোগাভ্যাস আৰু ধ্যান কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

ইয়াত ক্লিক্ কৰি বিনামূলীয়াকৈ কৰক, নামৰপৰা সোঁৱৰণি মিলন !

মীন বাৰ্ষিক ৰাশিফল 2025: প্ৰভাৱশালী উপায়

  • প্ৰতিদিনে দুৰ্গা চালিশা পাঠ কৰক।
  • শনিবাৰে শনি গ্ৰহৰ বাবে যজ্ঞ/হোম কৰক।
  • মঙ্গলবাৰে ৰাহু/কেতুৰ বাবে যজ্ঞ/হোম কৰক।
  • বৃহস্পতিবাৰে বৃদ্ধ ব্ৰাহ্মণক ভোজনক কৰাওক।

নিজৰ ৰাশি অনুসৰি পঢ়ক, সকলোতকৈ সঠিক নিজৰ আজিৰ ৰাশিফল

আমি আশা কৰিছোঁ যে এই প্ৰৱন্ধটো আপুনি নিশ্চয় ভাল পাইছে। MyKundali ৰ সৈতে জড়িত হৈ থকাৰ বাবে আপোনাক অশেষ ধন্যবাদ!

সঘনাই সোধা প্ৰশ্ন

2025 মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে কেনে হ’ব?

বৰ্ষ 2025 ত বৃহস্পতি গ্ৰহৰ স্থিতি মীন ৰাশিৰ জাতকসকলক কেৰিয়াৰৰ বাবে ভাল হ’ব।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলৰ বাবে কোনটো ৰত্ন শুভ হ’ব?

বৃহস্পতি গ্ৰহ হৈছে মীন ৰাশিৰ স্বামী সেয়েহে পোখৰাজ পৰিধান কৰাটো আপোনাৰ বাবে লাভদায়ক হ’ব।

বৰ্ষ 2025 ত মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে কেতিয়া ধন লাভ কৰিব?

এই বৰ্ষত ৰাহু-কেতুৰ স্থিতিয়ে আপোনাক আৰ্থিক জীৱনত ভাল ফল প্ৰদান কৰিব।

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে কোন ভগৱানৰ পূজা কৰা উচিত?

মীন ৰাশিৰ জাতকসকলে ভগৱান বিষ্ণুৰ পূজা কৰা উচিত।